top of page
Online Learning.

E-õpe

Kahe mooduli vahepealsel ajal leiab aset e-õpe (maht 8h), mille käigus viime läbi veebiseminari ning lisaks saate katsetada õpitu rakendamist oma praktikasse läbi kahe iseseisvatöö. 

​

E-õppe perioodil kasutame omavaheliseks suhtluseks rakendust Fleep. Veebiseminar toimub Zoom.us abil. 

Empty Classroom

Ülesanne 1

Oled koolituse esimese mooduli käigus saanud võimaluse katsetada erinevaid digivahendeid ning arutelda selle üle, kuidas e-õpet  täiskasvanute koolituses rakendada. Nüüd on aeg pöörata pilk oma senisesse praktikasse ning analüüsida, millised on e-õppe kasutamise võimalused ja kitsaskohad. 

​

Palun vali üks sinu kui koolitaja poolt läbiviidav koolitus/kursus ning analüüsi e-õppe võimalusi järgnevate küsimuste abil: 

  • Kas ja millised digivahendeid oled juba kasutanud? Miks? (juhul kui veel ei ole kasutanud siis miks?)

  • Millised on e-õppe/digivahendite kasutamise võimalused valitud koolituse puhul?

  • Millistes koolituse etappides (ettevalmistus, läbiviimine, hindamine) näed digivahendite kasutamise võimalusi?

  • Milliseid kitsaskohti ja väljakutseid märkad digivahendite kasutamisel?

  • Millised digivahendeid sooviksid kasutada/katseda oma koolitusel?

  • Mille osas tunned, et vajaksid enam tuge?

​

Analüüsi tulemused palun esita infograafikuna, mille loomiseks saad kasutada mõnda neist vahenditest: CanvaVenngage, Pictochart vms. Infograafik postita Padletisse enne veebiseminari. 

 

 

Webcam

Veebiseminar

Veebiseminaril proovime järgi, kuidas toimib reaalajas videoühendus ning ekraanipildi jagamine. Jagame soovitus e-õppe läbiviimiseks veebiseminari ehk webinarina. 

Webinari fookuses on lisaks teie poolt läbiviidud esimese iseseisvatöö tulemused ning saate võimaluse oma tööd tutvustada kaaslastele. 

​

Vee​biseminaril osalemiseks vali sulle paremini sobiv aeg (pakutud on kaks kuupäeva, millest vali üks). Aja saad valida Doodles. Fleepis jagatakse veebiseminaril osalemise link. Seminariks kasutame rakendust Zoom.us. 

​

Veebiseminari kestus on 2 akadeemilist tundi. Parimaks kogemuseks on vajalik veebikaamera olemasolu ning kontrolli kindlasti kas arvuti mikrofon ja kõlarid (või kõrvaklapid) töötavad. 

​

Veebiseminar lindistatakse ning on peale selle toimumist järelvaadatav. 

Doing Homework

Ülesanne 2

Esimese iseseisvatöö tulemustest selgus, millised on võimalused kus näed, et e-õpet saaks kasutada. Teine ülesanne keskendub ühe digivahendi järgi proovimisele. 

​

Vali üks digivahend/rakendus, mida sa varasemalt ei ole kasutanud. Koosta juhend digivahendi kasutamiseks täiskasvanud õppijatega. Too välja digivahendi võimalused, milleks seda kasutada, mis on kitsaskohad ja milleks vahend ei sobi, 

 

Katseta ja proovi! 

Leia üks digivahend, mis on sinu jaoks uus või senini vähe kasutust leidnud. Uuri seda vahendit hoolega ja mõtle, kuidas saaks seda koolitusel rakendada. 

 

Samm-sammult:

  • Leia üks põnev digivahend, mida soovid täiskasvanute õpetamisel kasutada. 

  • Uuri hoolega digivahendi kõiki võimalusi. Millisel eesmärgil saab/soovid digivahendit kasutada?

  • Katseta digivahendi erinevaid võimalusi ning kui sul õnnestub kaasa katsetustesse ka õppijaid.

  • Mida valitud digivahend võimaldab õppes teha?

  • Millised on võimalikud takistused, probleemid, kitsaskohad?

  • Milliseid oskusi/teadmisi digivahendi kasutamine eeldab? Mida eeldab koolitajalt ja mida õppijalt?

  • Soovitused: kas ja miks soovitaksid seda digivahendit teistele koolitajatele?

  • Tulemused vormista juhendina, mida on võimalik ka teistel koolitajatel soovikorral kasutada. Juhendi loomisel on abiks kui teed digivahendi kasutamisest ekraanipilte ja/või ekraanivideosid (nt screencast-o-matic). Juhendi koostamisesk sobib hästi Dropbox Paper

 

Palun lisa link enda poolt loodud juhendile Padletisse​ enne veebiseminari.ja ole valmis II mooduli käigus kaasõppijatega õpitut jagama. 

bottom of page